
Troll Museum Bergen
Velkommen til Trollmuseet – det første museet i Norge fullstendig dedikert til troll og eventyr. Museet ligger sentralt i Bergen,. Museets mål er å bringe publikum nærmere den norske folketroen og de skapningene de blir kjent med der.
Museet kombinerer håndlaget kunst, mange små detaljer og moderne teknologi. Utstillingene inkorporerer Utvidet Virkelighetsteknologi for å legge lyd og bevegelse til den kunsten som kan sees med det blotte øyet. Troll Museum lover et unikt og annerledes museumsbesøk som lar deg dyppe tærne i norsk folketro og oppdage hvordan synet på troll har utviklet og forandret seg gjennom tidene.
Hva kan du forvente?
Museet består av fem avdelinger: Norrøn mytologi, Trollhallen, Aktivitetsrommet, Huldrefolket og I havets dyp. Det er også et eget lekerom og et lite bibliotek.
Åpningstider hver dag 9–19.
Billetter: voksne kr 250, barn kr 130. gratis under 5 år. Familiepris kr 600. kjøp billetter her