Arrangement

kombo 3.jpg

I den mørke jorden

Kunstcamp, verksted og utstilling med kunstpilotene i Nygårdsparken

En stubbe med røtter gravd opp etter trefelling balanserer på tynne stålbein mot bakken. En kanyle er stukket inn i treverket og infusjonen er igang.

 

Er det en undersøkelsesrover, en robot eller kanskje en ukjent dyre- eller insektart?

 

Bli med på figurverksted!

Utfordringen er å lage figurer inspirert av kryptozoologi og virkelige dyr og insekter – ukjent liv som kan tenkes å ha levd med røttene nede i den mørke jorden, og som nå får tilhold på kunstinstallasjonen.

Hva befinner det seg der nede under gresset i parken?

Stikkord for verkstedet er; sårbarhet, natur, teknologi, varsomhet, kyborg, hybrid, maskin, trær, røtter…

 

Hvor: Øvre del av Nygårdsparken og Nygårdsparken Mikrokulturhus (Paviljongen).

Hva: Kunstcamp, verksted og utstilling med kunstpilotene

 

Når: Søndag 15.06, lørdag 21.06 og søn 22.06, dropp inn kl 12-15.

(NB! Lørdag 14.06 finner du en variant av installasjonen på VilVite i anledning arr.: “Den fantastiske naturen”. Da kan du lage figurer til installasjonen som senere dukker opp i parken. Søndag 15.06 inngår verkstedet i arr.: "Sommerdag i parken" i regi av Møllaren frivilligsentral m.flere).

Gratis.

Passer for alle og du trenger ikke å melde deg på!

Prod.: kunstpilotene

Støttet av: Bergen kommune, VilVite, Til Bergen Bys Vel Bjørneseths fond.

Foto: kunstpilotene/André S. Marandon

Web:

https://www.kunstpilotene.art/

https://www.facebook.com/kunstpilotene